Ślady po długopisie jak usunąć w 5 minut ze skórzanej torebki

#skóranaturalna #pielęgnacja #czyszczenie #skórzanatorebka

Skórzana torebka i długopis – jak je rozłączyć

  1. Im szybciej przystąpisz do usuwania plamy – tym większa szansa, że na skórze nie zostanie żaden ślad. Niestety tusz z długopisu wnika nawet w licową skórę, więc dobrze jest wywabić plamę natychmiast po jej powstaniu.
  2. Niektóre długopisu zostawiają na torebce rozmazany ślad (wycieka z nich sporo tuszu). Jeśli tak stało się w Twoim przypadku – zanim zaczniesz wywabiać tusz, który już wniknął w skórę – najpierw usuń jak najwięcej tego, który znajduje się na powierzchni w postaci kropel. Najlepiej jest w tym celu użyć taśmy malarskiej – przyklej jej kawałek do plamy, a taśma wciągnie tusz. Wtedy wystarczy ją tylko odkleić. Jeśli nie masz w domu taśmy – użyj najbardziej miękkiego papieru jaki posiadasz – np. z chusteczki higienicznej. Delikatnie przyłóż do kropli tuszu tak, żeby tusz wsiąkł w torebkę. Nie rozmazuj tuszu na powierzchni torebki.
  3. W tym miejscu docieramy na rozstaje dróg – nowoczesnej i tradycyjnej. Nowoczesna to pisak do usuwania plam z długopisu. Dobrze mieć go w domu, bo nigdy nie wiadomo, kiedy nasza skórzana torebka będzie potrzebowała pomocy. Ale babciny sposób jest równie skuteczny, może tylko nieco mniej wygodny. Potrzebna jest do tego wazelina – nakładamy jej warstwę na zabrudzenie i pozostawiamy na kilka minut. Wazelina jest tłusta i powinna rozpuścić tusz. Po kilku minutach zbieramy wazelinę delikatnym papierem i polerujemy miękką szmatką. Skórzana torebka powinna być już bez skazy.

PS Wazelina kosmetyczna przyda się nie tylko wtedy, kiedy na torebce ze skóry przydarzy się plama z tuszu. Świetnie nadaje się do konserwowania skóry – ale tylko licowej. Nie używaj jej do konserwowania skóry zamszowej.

Slide Title

Slide Description

Button Text

Slide Title

Slide Description

Button Text

Slide Title

Slide Description

Button Text

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *